пн-чт: с 8:30 до 17:00, пт: с 8:30 до 16:00
+380 (6264) 2-02-80

Недержавні пенсійні фонди

Недержавний пенсійний фонд (НПФ) - це фінансова установа, яка працює виключно для пенсійного забезпечення громадян та має статус неприбуткової організації. Фонд залучає пенсійні внески вкладників, інвестує кошти з метою їх збільшення і захисту від інфляції, а пізніше здійснює пенсійні виплати учасникам за рахунок накопичених пенсійних активів.

Недержавну пенсію виплачують додатково до державної. Розмір недержавної пенсії, на яку можуть розраховувати вкладники та учасники, залежить від розміру пенсійних внесків, періоду накопичення та суми отриманого інвестиційного прибутку.

З моменту зарахування коштів на індивідуальний пенсійний рахунок вони стають вашою приватною власністю, на них поширюється право спадкування, їх не можна відчужувати на користь третіх осіб.

НПФ бувають трьох видів:

Механізм діяльності НПФ

НПФ не здійснює свою діяльність самостійно, а користується послугами адміністратора, зберігача та керуючого активами. Послуги з адміністрування та управління активами можуть надаватися однією юридичною особою.

Адміністратор веде бухгалтерський і податковий облік НПФ і саме він володіє інформацією скільки коштів накопичено на користь кожного учасника НПФ.

Компанія з управління активами (КУА) займається інвестуванням коштів НПФ.

Банк-зберігач відповідає за банківське обслуговування НПФ, зберігання і облік його активів.

Діяльність з адміністрування, зберігання і управління активів вимагає відповідних ліцензій та строго регулюється і контролюється відповідними державними органами.